Annette Bening

Annette Bening

تولد : نامشخص
سن : نامشخص
قد : نامشخص

Annette Carol Bening (آنِت کارول بنینگ) یک بازیگر آمریکایی است که در طول چهار دهه فعالیت هنری خود جوایز بسیاری را از آن خود کرده است. او تاکنون موفق به کسب یک جایزه بAFTA، دو جایزه گلدن گلوب و نامزدی برای دریافت پنج جایزه اسکار، دو جایزه تونی و یک جایزه امی ساعات پربیننده شده است.

بنینگ فعالیت حرفه‌ای خود را از اوایل دهه ۱۹۸۰ در تئاتر آغاز کرد. او در دوران دبیرستان در سن دیگو به بازیگری علاقه‌مند شد و بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه ایالتی سانفرانسیسکو، به هنرستان معتبر تئاتر آمریکا (American Conservatory Theater) در سانفرانسیسکو راه یافت.

درخشش او در تئاتر باعث شد تا به نیویورک نقل مکان کند و در آنجا با بازی در نمایش «اختلالات ساحلی» (Coastal Disturbances) نامزد دریافت جایزه تونی شود.

بنینگ اولین نقش سینمایی خود را در ابتدای دهه ۱۹۸۰ میلادی به‌دست آورد. او در طول فعالیت هنری خود در فیلم‌های تحسین‌شده بسیاری همچون «شیادها» (The Grifters)، «باگسی» (Bugsy) در کنار همسرش وارن بیتی، «زیبای آمریکایی» (American Beauty)، «جولیا بودن» (Being Julia) و «بچه‌ها رو به راهند» (The Kids Are All Right) به ایفای نقش پرداخته است.