Scott Adkins

Scott Adkins

تولد : نامشخص
سن : نامشخص
قد : نامشخص

اسکات ادکینز یک رزمی‌کار و بازیگر بریتانیایی است که بیشتر برای بازی در فیلم‌های ویدئویی اکشنِ-رزمی به‌ویژه برای بازی در سری فیلم‌های شکست‌ناپذیر در نقش مبارز زندانِ روسی (یوری بویکا) شناخته شده‌است.

ادکینز در ۱۷ ژوئن ۱۹۷۶ در ساتن کولدفیلد، بریتانیا متولد شد. او از کودکی به ورزش‌های رزمی علاقه داشت و در سن ۱۰ سالگی شروع به تمرین کیک بوکسینگ کرد. ادکینز در رشته‌هایی همچون ساندا، کیوکوشین، موی‌تای و نینجوتسو مهارت بسیاری دارد؛ و همچنین او در کیک‌بوکسینگ، جودو و تکواندو کمربند مشکی دارد و در حال حاضر در رشته هنرهای رزمی ترکیبی(MMA) فعالیت دارد.

ادکینز کار خود را به عنوان یک بدلکار در سینما آغاز کرد و در فیلم‌های مختلفی مانند «مأموریت غیرممکن ۲» و «هشدار برای کبرا ۱۱» حضور داشت. او در سال ۲۰۰۶ در فیلم «شکست‌ناپذیر» به کارگردانی ایلیا نیکیتین در نقش یوری بویکا ظاهر شد و با بازی در این فیلم به شهرت رسید. ادکینز در مجموع در پنج فیلم از سری فیلم‌های شکست‌ناپذیر بازی کرده است.

ادکینز در فیلم‌های دیگری مانند «مبارز خیابانی»، «مبارز»، «خشن»، «آخرین فرصت» و «زنبوردار» نیز بازی کرده است. او در سال ۲۰۱۹ در فیلم «آکوامن» به کارگردانی جیمز وان در نقش بردهٔ آرتور کری، پدر آکوامن، ظاهر شد.

ادکینز به خاطر بازی در نقش‌های اکشن و رزمی خود شناخته شده است. او به دلیل مهارت‌های رزمی خود، اغلب در صحنه‌های اکشن خود بدلکار ندارد و خود این صحنه‌ها را اجرا می‌کند. ادکینز همچنین به خاطر فیزیک بدنی قوی و جذاب خود شناخته شده است.

ادکینز متاهل و دارای یک فرزند است. او در حال حاضر در لس آنجلس زندگی می‌کند.