Nina Dobrev

Nina Dobrev

تولد : نامشخص
سن : نامشخص
قد : نامشخص

بیوگرافی نینا دوبرو

نینا دوبرو (زاده ۹ ژانویه ۱۹۸۹) یک بازیگر زن بلغاری-کانادایی است. او بیشتر برای بازی در نقش‌های النا گیلبرت و کاترین پیرس در سریال درام ماوراء طبیعی خاطرات خون‌آشام (۲۰૦۹-۲۰۱۷) و همچنین ایفای نقش‌های مختلف در فیلم‌های کمدی رمانتیک مانند The Roommate (۲۰۱۱)، Let's Be Cops (۲۰۱۴) و The Final Girls (۲۰۱۵) شناخته شده است.

دوران کودکی و تحصیلات

دوبرو در صوفیه، بلغارستان متولد شد. پدرش، کنستانتین دوبرف، متخصص کامپیوتر و مادرش، نیکولینا دوبروا، هنرمند است. او دو برادر بزرگتر به نام‌های الکساندر و دیمیتری دارد.

دوبرو در سن دو سالگی به همراه خانواده‌اش به کانادا مهاجرت کرد و در تورنتو بزرگ شد. او در دوران کودکی به ژیمناستیک و رقص علاقه داشت و در مسابقات مختلف ژیمناستیک شرکت می‌کرد.

دوبرو در دبیرستان هنرهای نمایشی و فیلم "Wexford Collegiate School for the Arts" تحصیل کرد و سپس در رشته جامعه‌شناسی در دانشگاه Ryerson پذیرفته شد.

حرفه بازیگری

دوبرو در سال ۲۰۰۶ با بازی در فیلم تلویزیونی Degrassi: The Next Generation حرفه بازیگری خود را آغاز کرد. او سپس در چندین فیلم و سریال تلویزیونی دیگر از جمله My Babysitter's a Vampire (2011-2012) و The Vampire Diaries (2009-2017) ایفای نقش کرد.

دوبرو برای بازی در نقش‌های النا گیلبرت و کاترین پیرس در سریال خاطرات خون‌آشام به شهرت جهانی رسید. این سریال به مدت هشت فصل از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ پخش شد و دوبرو در تمام فصل‌ها حضور داشت.

دوبرو پس از اتمام سریال خاطرات خون‌آشام، در چندین فیلم سینمایی از جمله xXx: Return of Xander Cage (2017)، Flatliners (2017) و Fam (2019) ایفای نقش کرد.

جوایز و افتخارات

دوبرو در طول دوران حرفه‌ای خود جوایز متعددی از جمله سه جایزه Teen Choice Award، دو جایزه People's Choice Award و یک جایزه MTV Movie Award را دریافت کرده است.

زندگی شخصی

دوبرو از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ با Ian Somerhalder، همبازی خود در سریال خاطرات خون‌آشام، در رابطه بود. او از سال ۲۰۱۹ با Glen Powell، بازیگر، در رابطه است.

حقایق جالب

  • دوبرو به زبان‌های انگلیسی، بلغاری و فرانسوی مسلط است.
  • او یک سگ به نام Maverick دارد.
  • او یک سفیر جهانی برای The Hunger Games است.
  • او بنیانگذار The Nina Dobrev Foundation است، یک سازمان خیریه که به حمایت از زنان و دختران کمک می‌کند.