Mary Elizabeth Winstead

Mary Elizabeth Winstead

تولد : نامشخص
سن : نامشخص
قد : نامشخص

Mary Elizabeth Winstead یک بازیگر آمریکایی است که در ۲۸ نوامبر ۱۹۸۴ به دنیا آمد. او جوان‌ترین فرزند از پنج فرزند خانواده است و در شهر راکی مونت، کارولینای شمالی به دنیا آمد.

او در سنین پایین به هنرهای نمایشی علاقه مند شد و در کودکی آموزش باله دید. حتی در ۱۲ سالگی در برنامه آموزشی مدرسه باله جافری شرکت کرد.

حرفه بازیگری او با ایفای نقش در سریال تلویزیونی «پیشنهادها» (Passions) در سال ۱۹۹۹ آغاز شد. سپس در تعدادی از فیلم‌ها و سریال‌های دیگر از جمله «آسمان بلند» (Sky High) و «تماس حقیقت» (Tru Calling) به ایفای نقش پرداخت.

در اواسط دهه ۲۰۰۰، او با بازی در فیلم‌های ترسناک مانند «آخرین مقصد ۳» (Final Destination 3) و «اثبات مرگ» (Death Proof) به شهرت رسید.

نقش او به عنوان Ramona Flowers در فیلم «اسکات پیلgrim در مقابل دنیا» (Scott Pilgrim vs. the World) در سال ۲۰۱۰ باعث شهرت بیشتر او شد.

از آن زمان، او در نقش های اصلی در فیلم های اکشن مانند «جان سخت ۴» (Live Free or Die Hard) و فیلم های هیجان انگیز مانند «خیابان کلورفر» (Cloverfield Lane 10) بازی کرده است.

Mary Elizabeth Winstead همچنین یک خواننده است و با نام هنری «Got a Girl» همراه با تهیه کننده Dan the Automotor فعالیت می کند.

مجموعه آثار