Anthony Hopkins

Anthony Hopkins

تولد : نامشخص
سن : نامشخص
قد : نامشخص

آنتونی هاپکینز: اسطوره ای در دنیای بازیگری

سر فیلیپ آنتونی هاپکینز (زاده ۳۱ دسامبر ۱۹۳۷) بازیگر، کارگردان و تهیه‌کننده فیلم اهل ولز است. او به خاطر بازی در نقش‌های متنوعی در فیلم‌های مختلف، از جمله شخصیت‌های شرور و روان‌پریش، به شهرت جهانی رسیده است. هاپکینز یکی از مشهورترین و تحسین‌شده‌ترین بازیگران تمام دوران است و تاکنون جوایز متعددی از جمله دو جایزه اسکار، چهار جایزه بفتا، دو جایزه امی و یک جایزه گلدن گلوب را کسب کرده است.

اوایل زندگی و حرفه

آنتونی هاپکینز در شهر مارگام ولز به دنیا آمد. او دوران کودکی سختی را پشت سر گذاشت و از مدرسه لذت نمی‌برد. در سن ۱۵ سالگی، به دلیل لکنت زبان و عدم اعتماد به نفس، از مدرسه اخراج شد. با این حال، هاپکینز علاقه زیادی به بازیگری داشت و در نهایت توانست با تلاش و پشتکار، به رویای خود جامه عمل بپوشاند.

فعالیت در تئاتر و تلویزیون

هاپکینز در سال ۱۹۵۷ از آکادمی سلطنتی هنرهای نمایشی فارغ‌التحصیل شد و به سرعت به عنوان یک بازیگر تئاتر مطرح شد. او در سال ۱۹۶۵ در اولین فیلم خود به نام "The White Bus" بازی کرد و پس از آن در فیلم‌های متعددی در انگلستان و ایالات متحده ظاهر شد. هاپکینز در سال ۱۹۷۳ برای بازی در مجموعه تلویزیونی "جنگ و صلح" برنده جایزه بفتا شد.

موفقیت در سینما

آنتونی هاپکینز در سال ۱۹۹۱ با بازی در فیلم "سکوت بره‌ها" به شهرت جهانی رسید. او در این فیلم نقش هانیبال لکتر، یک قاتل زنجیره‌ای روان‌پریش را ایفا کرد و برای این بازی برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد شد. هاپکینز در سال ۲۰۰۱ بار دیگر در فیلم "هانیبال" نقش هانیبال لکتر را بازی کرد.

فیلم‌های دیگر

آنتونی هاپکینز در فیلم‌های مشهور دیگری مانند "نیکسون" (۱۹۹۵)، "افسانه‌های پاییز" (۱۹۹۴)، "بقا" (۱۹۹۲)، "دو پاپ" (۲۰۱۹) و "پدر" (۲۰۲۰) بازی کرده است. او برای بازی در فیلم "پدر" برنده دومین جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد شد.

زندگی شخصی

آنتونی هاپکینز در سال ۱۹۶۷ با پتریکا راینز ازدواج کرد و از او صاحب یک دختر شد. این زوج در سال ۱۹۷۲ از یکدیگر جدا شدند. هاپکینز در سال ۱۹۷۳ با جنیفر لینتون ازدواج کرد و از او صاحب یک دختر دیگر شد. این زوج در سال ۲۰۰۲ از یکدیگر جدا شدند. هاپکینز در سال ۲۰۰۳ با استلا آریاس ازدواج کرد.

جوایز و افتخارات

آنتونی هاپکینز تاکنون جوایز متعددی از جمله دو جایزه اسکار، چهار جایزه بفتا، دو جایزه امی و یک جایزه گلدن گلوب را کسب کرده است. او در سال ۱۹۹۳ به خاطر خدماتش به هنر، لقب شوالیه را دریافت کرد.

آنتونی هاپکینز یکی از بزرگترین و تحسین‌شده‌ترین بازیگران تمام دوران است. او به خاطر بازی‌های قدرتمند و متنوع خود در فیلم‌های مختلف به شهرت جهانی رسیده است. هاپکینز یک اسطوره در دنیای بازیگری است و الهام‌بخش بسیاری از بازیگران جوان در سراسر جهان است.

مجموعه آثار