Amy Schumer

Amy Schumer

تولد : نامشخص
سن : نامشخص
قد : نامشخص

ایمی شومر یک کمدین، بازیگر، نویسنده و تهیه کننده آمریکایی است. او به خاطر سریال کمدی اسکیچ خود در داخل ایمی شومر (2013-2016) که برای آن جایزه امی پرایم تایم را برای بهترین سریال کمدی اسکیچ دریافت کرد، شناخته شده است.

شومر همچنین در فیلم های کمدی رمانتیک شکست خورده (2015) بازی کرده است. حس می کنم زیبا هستم (2018) و من هستم. شما (2022). او برای کار خود در استندآپ کمدی نیز مورد تحسین قرار گرفته است و برنده جایزه گرمی برای بهترین آلبوم کمدی برای آلبوم خود در سال 2016 با عنوان "Growing" شده است.

شومر در شهر نیویورک متولد و بزرگ شد. ، نیویورک. او در دانشگاه تاوسون تحصیل کرد و در آنجا در رشته تئاتر تحصیل کرد. پس از فارغ التحصیلی، او حرفه خود را در استندآپ کمدی آغاز کرد و به سرعت در این زمینه محبوبیت پیدا کرد.

شومر در سال 2013 با سریال کمدی خود Inside Amy Schumer به موفقیت بزرگ دست یافت. این نمایش مورد تحسین منتقدان به دلیل طنز جسورانه و صریح آن قرار گرفت. و شومر را به نامی آشنا تبدیل کرد. این نمایش برای چهار فصل پخش شد و شومر برای آن جایزه امی پرایم تایم را برای بهترین سریال کمدی اسکیچ دریافت کرد.

شومر علاوه بر کار در تلویزیون، در تعدادی فیلم نیز بازی کرده است. اولین نقش اصلی او در کمدی رمانتیک شکست خورده (2015) بود که در آن با بیل هدر و بریجت اورتندال همبازی بود. این فیلم یک موفقیت تجاری بود و نظرات مثبتی از منتقدان دریافت کرد.

شومر در سال 2018 در کمدی رمانتیک I Feel Pretty بازی کرد که در آن نقش زنی را بازی کرد که پس از ضربه به سر به طور ناگهانی خود را زیبا می بیند. این فیلم مورد انتقاد منتقدان قرار گرفت، اما در گیشه موفق بود.

آخرین فیلم شومر، من هستم. شما (2022)، یک کمدی رمانتیک است که در آن با مایکل بی جردن همبازی شده است. این فیلم مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و به خاطر رویکرد صریح خود به روابط مورد تحسین قرار گرفت.

شومر یک کمدین و بازیگر موفق است که به خاطر طنز جسورانه و صریح خود شناخته شده است. او در تلویزیون و فیلم موفق بوده است و یکی از شناخته شده ترین چهره های کمدی در جهان است.