Alexandra Shipp

Alexandra Shipp

تولد : نامشخص
سن : نامشخص
قد : نامشخص

الکساندرا شیپ بازیگر آمریکایی است که برای بازی در نقش های بلوند مونرو در فیلم علمی تخیلی «X-Men: Apocalypse» (2016) و نقش تینا ترنر در فیلم موزیکال «Bohemian Rhapsody» (2018) شناخته شده است. او همچنین در فیلم های «Collateral Beauty» (2016)، «Straight Outta Compton» (2015) و «The Hate U Give» (2018) بازی کرده است.

شیپ در سال 1991 در تگزاس به دنیا آمد. او از دبیرستان هنرهای نمایشی تگزاس فارغ التحصیل شد و پس از آن به لس آنجلس نقل مکان کرد تا به دنبال حرفه بازیگری باشد. او اولین نقش خود را در سریال تلویزیونی «The Vampire Diaries» (2011) بازی کرد و پس از آن در چندین فیلم و سریال تلویزیونی دیگر به ایفای نقش پرداخت.

شیپ در سال 2016 به شهرت رسید وقتی که نقش بلوند مونرو را در فیلم «X-Men: Apocalypse» بازی کرد. او برای این نقش مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و نامزدی جایزه Saturn بهترین بازیگر زن نقش مکمل را برای خود به ارمغان آورد.

در سال 2018، شیپ نقش تینا ترنر را در فیلم موزیکال «Bohemian Rhapsody» بازی کرد. او برای این نقش نامزدی جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر زن نقش مکمل را دریافت کرد.

شیپ در حال حاضر یکی از بازیگران پرکار هالیوود است. او در فیلم های «Tick, Tick…Boom!» (2021) و «In the Heights» (2021) بازی کرده است و در فیلم های آینده ای مانند «The Adam Project» (2022) و «The Woman King» (2023) نیز حضور خواهد داشت.