Alexandra Daddario

Alexandra Daddario

تولد : نامشخص
سن : نامشخص
قد : نامشخص

الکساندرا داداریو بازیگر و مدل آمریکایی است که بیشتر به خاطر بازی در فیلم های «توقفگاه»، «پرسی جکسون و المپ نشینان: دزد صاعقه»، «پرسی جکسون و المپ نشینان: دریای هیولاها»، «گذرگاه»، «سوگ»، «سن آندریاس»، «ماهی مرکب و نهنگ»، «انتخاب»، «همه فرزندان من» و سریال های تلویزیونی «کارآگاه حقیقی»، «فیلادلفیا همیشه آفتابی است»، «گارد» و «White Lotus» شناخته می شود.

داداریو فعالیت حرفه ای خود را در سال 2002 با بازی در فیلم کوتاه «توریسم» آغاز کرد. او پس از آن در چندین سریال تلویزیونی از جمله «آناتومی گری»، «قانون و نظم: واحد قربانیان ویژه» و «CSI: NY» ظاهر شد. در سال 2010، او در فیلم «توقفگاه» در کنار لیسا کودرو و اشلی تیزدیل به ایفای نقش پرداخت. این فیلم با موفقیت تجاری روبرو شد و داداریو برای بازی در آن نامزد جایزه انجمن بازیگران فیلم برای بهترین گروه بازیگری فیلم کمدی شد.

در سال 2012، داداریو در فیلم «پرسی جکسون و المپ نشینان: دزد صاعقه» در نقش آناbeth Chase ظاهر شد. این فیلم بر اساس سری کتاب های پرفروش ریچارد روردان ساخته شده است. داداریو بار دیگر در سال 2013 در دنباله آن، «پرسی جکسون و المپ نشینان: دریای هیولاها»، نقش آناbeth را بازی کرد.

در سال 2015، داداریو در فیلم «گذرگاه» در کنار بن افلک و ناتالی پورتمن به ایفای نقش پرداخت. این فیلم بر اساس رمانی به همین نام نوشته جودیت یوریک ساخته شده است. داداریو در سال 2015 همچنین در فیلم «سوگ» در کنار نیکول کیدمن و ریچارد گرین به ایفای نقش پرداخت. این فیلم بر اساس رمانی به همین نام نوشته لیانا دآنجلو ساخته شده است.

در سال 2015، داداریو در فیلم «سن آندریاس» در کنار دواین جانسون و کالین فارل به ایفای نقش پرداخت. این فیلم یک فیلم فاجعه ای است که در مورد یک زلزله بزرگ در کالیفرنیا است. داداریو در سال 2016 همچنین در فیلم «ماهی مرکب و نهنگ» در کنار بیل همرست و کالین فارل به ایفای نقش پرداخت. این فیلم یک درام عاشقانه است که در مورد دو مرد جوان است که در شیکاگو با یکدیگر آشنا می شوند.

داداریو در سال 2016 همچنین در فیلم «انتخاب» در کنار تایلر هیل و ناتالی پورتمن به ایفای نقش پرداخت. این فیلم یک فیلم کمدی است که در مورد یک گروه از دوستان است که در حال برنامه ریزی برای یک مراسم عروسی هستند. داداریو در سال 2017 همچنین در فیلم «همه فرزندان من» در کنار کریستن دانست و ناتالی پورتمن به ایفای نقش پرداخت. این فیلم یک درام است که در مورد پنج خواهر است که پس از مرگ پدرشان باید با هم کنار بیایند.

داداریو در سال 2020 در سریال تلویزیونی «White Lotus» در نقش نیکول رسی به ایفای نقش پرداخت. این سریال یک درام کمدی است که در مورد گروهی از مهمانان در یک هتل لوکس در هاوایی است. داداریو برای بازی در این سریال نامزد جایزه گلدن گلوب برای بهترین بازیگر زن – سریال تلویزیونی موزیکال یا کمدی شد.

داداریو در سال 2023 در فیلم «Mayfair Witches» در نقش مری سوزان مایر به ایفای نقش خواهد پرداخت. این فیلم بر اساس سری کتاب های پرفروش آن ریس ساخته شده است.

داداریو به خاطر زیبایی، استعداد و شخصیت خود شناخته شده است. او یکی از محبوب ترین بازیگران زن در هالیوود است.