Alaya F

Alaya F

تولد : نامشخص
سن : نامشخص
قد : نامشخص

آلایا فورینتورووالا بازیگر هندی است که در سال ۱۹۹۷ در بمبئی به دنیا آمد. او دختر بازیگر و خواننده پوجا بدی و فرهان فورینتورووالا است. آلایا در سال ۲۰۱۹ با بازی در فیلم «جوان‌ی جان من» به کارگردانی سانجی لیلای دیسنی به سینما وارد شد. این فیلم در گیشه موفق بود و آلایا برای بازی در آن نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر زن تازه‌وارد از جشنواره فیلم فیر شد.

آلایا در سال ۲۰۲۰ در فیلم «فردی» به کارگردانی کاران جوهر به ایفای نقش پرداخت. این فیلم نیز در گیشه موفق بود و آلایا برای بازی در آن نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر زن در یک نقش مکمل از جشنواره فیلم فیر شد.

آلایا در سال ۲۰۲۳ در فیلم «دور برگردان» به کارگردانی رنویر شتی به ایفای نقش پرداخت. این فیلم یک درام عاشقانه بود که در گیشه موفق بود و آلایا برای بازی در آن نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر زن از جشنواره فیلم فیر شد.

آلایا فورینتورووالا یک بازیگر با استعداد است که در مدت کوتاهی توانسته است موفقیت‌های زیادی در سینما کسب کند. او در فیلم‌های موفقی بازی کرده است و نامزد دریافت جوایز متعددی از جمله جوایز فیلم فیر شده است. آلایا از آینده درخشانی در سینما برخوردار است و انتظار می‌رود که در فیلم‌های بیشتری بازی کند و موفقیت‌های بیشتری کسب کند.