Agathe Rousselle

Agathe Rousselle

تولد : نامشخص
سن : نامشخص
قد : نامشخص

آگاته روسل، بازیگر سینما، روزنامه‌نگار، عکاس و مدل اهل فرانسه است. او در تاریخ ۱۴ ژوئن ۱۹۸۸ در شهر پاریس متولد شد.

روسل فعالیت حرفه‌ای خود را به عنوان بازیگر در سال ۲۰۱۳ با بازی در فیلم کوتاه "Les Enfants Terribles" آغاز کرد. او در سال ۲۰۱۴ در فیلم "The Demons" و در سال ۲۰۱۶ در فیلم "The Trouble with You" به ایفای نقش پرداخت.

در سال ۲۰۱۹، روسل برای بازی در فیلم "تیتان" به کارگردانی جولیا دوکورنو، مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. این فیلم برنده جایزه نخل طلای جشنواره فیلم کن شد و روسل نیز برای بازی در این فیلم نامزد جایزه بهترین بازیگر زن در جوایز گلدن گلوب شد.

روسل در سال ۲۰۲۲ در فیلم "Mascarade" به کارگردانی Nicolas Bedos و در فیلم "The Mother of the Bride" به کارگردانی Céline Sciamma به ایفای نقش پرداخت.

از جمله فیلم‌هایی که آگاته روسل در آن‌ها نقش داشته‌است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • Les Enfants Terribles (2013)
  • The Demons (2014)
  • The Trouble with You (2016)
  • Titane (2019)
  • Mascarade (2022)
  • The Mother of the Bride (2022)

روسل در حال حاضر در حال فیلمبرداری فیلم جدید جولیا دوکورنو با عنوان "Vortex" است. این فیلم قرار است در سال ۲۰۲۳ اکران شود.

روسل به دلیل بازی‌های جسورانه و بی‌پروای خود شناخته می‌شود. او در فیلم "تیتان" نقش یک زن جوان را بازی می‌کند که پس از یک تصادف رانندگی، یک قطعه فلزی در سر او کاشته می‌شود. این قطعه فلزی باعث می‌شود که او رفتارهای خشونت‌آمیز و غیرقابل پیش‌بینی از خود نشان دهد. بازی روسل در این فیلم مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و او را به یکی از بازیگران نوظهور سینمای فرانسه تبدیل کرد.