دانلود سریال جیران
دانلود قسمت جدید سریال بی گناه
دانلود قسمت جدید سریال آفتاب پرست
دانلود قسمت جدید سریال شبکه مخفی زنان
دانلود قسمت جدید سریال روزی روزگاری مریخ
دانلود قسمت جدید سریال خون سرد
دانلود قسمت جدید سریال آنتن
دانلود قسمت جدید سریال پوست شیر
دیوار فقر را با آجر خراب کردم

دیوار فقر را با آجر خراب کردم

چندی پیش در وضعیت بد مالی به سر می بردم تا اینکه توسط یکی از دوستام دعوت به همکاری در حوزه ی آجر شدم. با گذشت زمان کسب و کار خود را راه اندازی کردم و دیری نگذشت که به درآمد میلیاردی رسیدم. در ادامه می خواهم درباره ی این محصولات پولساز با شما بیشتر صحبت کنم.

آجر سفالی سقفی

در ابتدا باید بدانیم آجر چیست؟ آجر سفالی سقفی یا آجور یا آگور واژه ای یونانی است و به خشت هایی می گفتند که احکام و فرامین دولتی روی آن نوشته می شد و بوسیله پختن این خشت ها نوشته ها را روی آن تثبیت  می کردند. مشخص نیست که آجر از چه زمانی دقیقا پدید آمده است ولی می توان آن را همزمان با پیدایش آتش دانست. بدین طریق که گل حاصل از ترکیب آب و خاک در کنار اجاق های انسان های اولیه پخته شده و سخت تر از کلوخ های همجوار خود میگردیده و با مشاهده آن بشر اولیه با چنین چیزی مواجه شده است.

آجر یکی از مصالح ساختمانی است که همواره با فعالیت های انسان سازگار بوده و در هر دورانی از تاریخ به نوعی مورد استفاده  قرار گرفته است. از ابتدا که بشر در غار زندگی می کرده استبه این موضوع پی برده بوده است که برای محافظت از عوامل بیرونی محیطی مثل حیوانات و باد و باران نیاز به سرپناه دارد و فکر تهیه سرپناهی در مغز او به وجود آمده تا خود را از گزند عوامل جوی مانند باد و باران و سرما و گرما و هجوم جانوران درنده و گزنده نگاه دارد. برای این کار نیاز به مصالح داشت که ویژگیهای خاصی داشته باشد یکی اینه سبک باشد و بتواند آن را حمل نماید و در درجه دوم از لحاظ شکل پذیری طوری باشد که شکل مورد نظر خود را به آن بدهد.

خرید اشتراک فقط ۲۰ هزارتومان

آجر فشاری اصفهان

ساده ترین تعریفی راکه بخواهیم برای آجر بیان کنیم این است که اینگونه آجر فشاری اصفهان را تعریف کنیم که آجر سنگی است مصنوعی که از پختن گل تهیه شده از خاک رس با استخوان بندی اصلی سنگ بدست می آید و ابعاد و تعداد آن مطابق احتیاچ ما قابل تغییر می باشد. مصرف آجر در ایران سابقه طولانی دارد و شاید به خاطر قدمت بناهای ایرانیان باستان بتوان ایرانیان را مبدع و مخترع آجر در تاریخ دانست و از زمان ساسانیان بناهایی بجا مانده که در آنها آجر مصرف شده است مانند طاق کسری در بیستون و یا کف دالان مسجد جامع اصفهان که برای فرش آن از آجرهایی استفاده شده است که در آتشکده های ساخته شده در زمان ساسانیان بکار رفته بود.

آجر فشاری ملایر

طرز تهیه و تولید آجر

۱ ـ تهبه خاک رس

همانطور که مشخص است ماده اولیه تولید آجر فشاری ملایر خاک است و در بین خاک ها بالاترین کیفیت را برای تولید آجر خاک رس دارد یا به عبارتی خاک مناسب برای تولید آجر خاک رس است.

۲ ـ بعمل آوردن خاک

ممکن است برای استحکام بخشیدن یا ایجاد تغییرات در وزن و ظاهر آجر نیاز باشد تا موادی به همراه خاک رس با درصدهای مشخصی به آن اضافه شود.

۳ ـ ساختن گل

با ترکیب خاک رس فرآوری شده با میزان آب مشخص ماده ی اولیه برای تولید آجر فراهم است.

۴ ـ قالب گیری یا خشت زنی

این مرحله در تولید آجر سنتی ممکن است با روش های سنتی و با قالب زدن دستی و با کارگر انجام شود و یا ممکن است به وسیله ی دستگاه های تمام اتوماتیک و ربات انجام شود.

۵-آجر پزی

آجر پزی یعنی گرفتن آب شیمیایی خاک رس بطوریکه هیدرو سیلیکات آلومینیم به سیلیکات آلومینیم تبدیل شود و در نتیجه خشت دارای استقامت شده و نیروی فشاری تا حدود زیادی را تحمل نماید این عمل باید به وسیله حرارتی در حدود ۹۰۰ درجه سانتیگراد انجام شود.

 

  • ۲۶ آبان ۱۴۰۱
  • ۰
  • دیدگاه ها0
  • فیلم های مشابه

افزودن دیدگاه

هیج دیدگاهی ثبت نشده ;(